banerpopr

Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Zarządów Zlewni, Nadzorów Wodnych, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczestniczyli w Akcji „Sprzątania brzegów Warty od źródeł do ujścia”, zorganizowanej przez „Fundację Ratuj Ryby” z Poznania, w dniach 26 kwietnia i 27 kwietnia 2019 roku.

 

W siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w dniu 15 kwietnia 2019 roku, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o dotyczące  podjęcia współpracy w zakresie  prowadzonych przez PSG sp. z o.o  inwestycji, budowy sieci gazowej w Polsce.

 

Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Nadzoru Wodnego w Środzie Wlkp. edukowali Uczniów klasy Vb Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp.

Tematem przeprowadzonej lekcji była ochrona wód i środowiska wodnego jako ważnego elementu w obchodach światowego Dnia Ziemi, który w tym roku  będziemy obchodzić 22 kwietnia.

 

Przedstawiciele PGW Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu uczestniczyli w Forum „Nasz Wspólny Uniwersytet” w dniu 29 marca 2019 r., które odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 22 marca 2019 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Wody, udostępnił do zwiedzania Pompownię Słońsk oraz Stację pomp Warniki II (Nowe). Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Kole udostępnił do zwiedzania Zbiornik retencyjny Stare Miasto.

 

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 22 marca 2019 r., w godzinach od 8 do 15,  udostępnia do zwiedzania: Pompownię Słońsk oraz Stację Pomp Warniki II.    

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Kole w dniu 22 marca 2019 r., w godzinach od 8 do 15, udostępnia do zwiedzania Zbiornik retencyjny Stare Miasto.

Pracownicy Wód Polskich podczas oprowadzania przedstawią wiele ciekawych informacji o ww. obiektach.

W celu ustalenia godziny i miejsca rozpoczęcia zwiedzania prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z p. Beatą Zoła tel. 61 8567765, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 21 marca 2019 r. do godz. 11.00.

 

 Serdecznie zapraszamy!

 

Przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu przeprowadzili lekcję edukacyjną nt. wody. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół im. UNICEF w Szkole Podstawowej nr 4 w Obornikach Wielkopolskich.

25 lutego zainaugurowano funkcjonowanie Informatycznego Systemu Osłony Kraju (ISOK). To jeden z najważniejszych projektów zrealizowanych w ostatnich latach na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa Polski wobec zagrożeń naturalnych. System dostępny jest pod adresem www.isok.gov.pl.

Sytuacja hydrometeorologiczna w regionie wodnym Warty jest na bieżąco monitorowana i analizowana przez pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu (PGW WP RZGW w Poznaniu).

Informujemy o nowych stawkach opłat obowiązujących od 1 stycznia 2019 r.

Obwieszczenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

z 12 października 2018 r. (M.P. z 2018 r. poz. 1009)

 w sprawie wysokości stawek opłat za udzielanie zgód wodnoprawnych

obowiązujących od 1 stycznia 2019 r.

  • Stawka opłaty za przyjęcie zgłoszenia wodnoprawnego wynosi 88,74 zł;
  • Stawka opłaty za wydanie pozwolenia wodnoprawnego wynosi 221,34 zł;
  • Stawka opłaty za wydanie jednej decyzji co najmniej dwóch pozwoleń wodnoprawnych, które nie są tożsame rodzajowo, wynosi: iloczyn opłaty, o której mowa w pkt.2, oraz liczby wydanych pozwoleń wodnoprawnych, przy czym maksymalna wysokość opłaty nie może przekroczyć 4426,80 zł;
  • Stawka opłaty za wydanie oceny wodnoprawnej wynosi 885,36 zł.

 

Obwieszczenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej 

z 12 października 2018 r. (M.P. z 2018 r. poz. 1010)

w sprawie wysokości stawki opłaty legalizacyjnej

obowiązującej od 1 stycznia 2019 r.

 

stawka opłaty legalizacyjnej wynosi 4426,80 zł